Mainstream X Originalita

22. prosince 2013 v 19:47 | Vendy Šperová |  Dreamland
Kdo v něm není?
Spousta lidí říká, že má svůj styl. A přitom není ničím odlišný. Spousta lidí si nalhává, že je originální a stejně si kupuje věci, které nepotřebuje, aby zapadl, mezi ty ostatní ovce konzumní společnosti a měl "styl".
Co to vlastně sakra styl je? Používáme tolik slov pro něco, co nedokážeme ani sami definovat. Mrknu na definici na netu a vyjedou na mě odkazy o životním stylu. Tak proč se tolik lidé zabývají působení zevnějšku? Fajn. První dojem je zásadní při rozhodování našeho podvědomí, jestli s někým navážeme kontakt nebo ne. Protože je to ta prvotní věc, kterou vidíme ihned. Ještě nevíme jaký ten člověk doopravdy je. Ale pořád je to jenom obálka. Rozbalíš-li krabici, byť pěkně zabalenou, pořád v ní může být něco, co bychom nechtěli poznat. A v těch prostých očekáváme prosté charaktery. Jsem mimo. Každý pod slovem "styl" vidíme něco jiného. Já v něm vidím originalitu. A tu ve středním proudu nevidím.
Konvekce, konfekce, kultura, jaké si základy etiky - mainstream.
Narodili jsme se jako originál, každý z nás. A je smutné, když vidím, z kolika z nás jsou jen další kopie. Masy lidí, kteří si přejí zapadnout a tak se přizpůsobují. Ano, nejsilnější přežije. Ale za postupného přejímání něčího vkusu a názorů, to se mi nezdá. Všichni dobrovolně napodobujeme cokoli se nám skutečně líbí. Podvědomě. A kopie je pocta originálu. Ovšem originál pak ztrácí na originalitě. Tak jako, kdyby se všichni rozhodli vypadnout z mainstreamu třeba na hipstery, hipsters se stane mainstreamem.
Paradox, hm.
Nevážím si lidí, kteří se odlišují od mainstreamu jen proto, že chtějí být originální.
Mainstream ve vzhledu, jako třeba dlouhé vlasy - to není přeci absolutně důležité.
Vždyť je to všechno opět o našich charakterech. Přizpůsobuješ se? Někdo charisma má, a kdo ho nemá, toho poznáme. Nějak podobně zněl citát od autora, kterého si též nepamatuji. A co jím chci říct, to snad pochopíte.
Tak jako jin a jan i tohle jsou ty protipóly, které by jeden bez druhého nemohly být.
Tentýž paradox, že pokud začne jedna převládat, bude konat to, čím bylo to druhé až se jím stane.
I hope you're mainstream.
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.