"This is the end" of us

29. prosince 2013 v 20:51 | Vendy Šperová |  Bylo-nebylo
Poslední polibek, objetí, pohled a cítím, jak se ve mě všechno bouří. Neschopnost vykřičet všechnu svou bolest. Mluvit. Jen se utrhnout ze sevření a zmizet za roh uličky. Uvnitř hlavy je ticho. Snad jen v pozadí jakoby šumělo moře. Vlny omívající kamenité pobřeží. Loď na útesu lámající se ve dvojí. Jako my.
Stojím před dveřmi do třídy. Hodina už dávno začala. A já se snažím udržet své oči bez slz, aby nikdo nic nepoznal. Nechci o tom s nikým mluvit. Jsem silná. Musím být silná. Protože když by kdokoli viděl, jak jsem slabá, nenáviděla bych se.
Po hlubokém nádechu konečně otevírám dveře do třídy. Padly na mne ty pohledy, které se pokouší číst na co asi myslím. Usměju se a s vyplazeným jazykem mrknu na jednu mě sledující spolužačku. Usměje se na mě. Nic nepoznala. Je tak těžký hrát šťastnou, když bych se nejraději schoulila do nejtemnějšího kouta bez jakékoli společnosti. Učitelka kupodivu ještě nepřišla, ale chvilku po té, co jsem se usadila jsme už všichni slyšeli její svižnou chůzi rozléhající se po chodbě.
"Už se valí!" řekne kdosi.
"Sednout!" parodují pišťák naší matikářky. Bezdušně zvedám koutky svých úst nutíc se abych se neklepala.
Nevzpomínám si na celé vyučování. Nevím, co jsme probírali. Nevím, jestli jsme si něco zapisovali. Nevím vůbec nic. Většinu hodiny jsem tupě zírala na stůl, zdi, podlahu a nepopsané kouty tabule. Když se mi zdálo, že jsem pod dohledem, podívala jsem se na vyučující a nevědíc, co říká, mimikou jsem zahrála pozornost. Nikdy to netrvalo dlouho. Slzy se snažili zaplavit mou tvář a já se soustředila, abych jim v tom zabránila.
Viděla jsem, že vyučující mluví jen jak se jí hýbala ústa a rozhazovala rukama. Nic jsem neslyšela. Bolelo mě břicho, hlava, celá má bytost. Jakoby jsem se řítila do nicoty. Byla jsem ničím. Bezcená. Všechno působilo tak nicotně. "Nic je dokonalost." vzpomněla jsem si.
Ale když by to byla pravda, proč se cítím tak... že nic necítím?.. Tak špatně. napadlo mne.
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.