Zníčili jsme princip vánoc, gratulace

18. prosince 2013 v 20:39 | Vendy Šperová |  Dreamland
Vánoce už nejsou tím, co bývaly. Můj pohled není takový, jaký byl. Ztratili pro mě význam. Jak?
Naše rodina nikdy nebyla věřící. Křesťané. Ačkoli já sama nejsem přímo ateista, tenhle svátek už ztratil ducha.
Že se rodina setká a společně povečeří, dá si dárky a bude zevlovat... fajn, je to pěkné, ale proč to jedno datum? Proč jedno datum, když setkávat se s blízkými, dělat je šťastnými by se mělo dělat přirozeně, ne?
To šílenství v obchodech, podporování tržní ekonomiky, cpaní si žaludků sladkostma, jen si dejte, kdo chcete. Ale o to já nestojím.
Vánoce by pro mě měly smysl, kdybych měla děti. Protože kvůli dětem je to pěkné. Udělat jim takové "překvapení", dát jim něco, když neví, že je to od vás. Ale proč bych měla slavit něco, co pro mě nemá smysl?
Víc jak polovina planety kvůli jednomu datu drancuje svoje peněženky, je ve stresu a přitom se krmí, jako kdyby to vážně bylo tak výjimečné. Proč by jedno datum mělo být to výjimečné? Chtěla bych se těšit z normálních dnů, na každý den. Vánoce by přeci měly být svátek klidu, ne snad? A čím je teď, vidí to ještě někdo další kromě mě?
Kde je smysl, když ho všichni pohanili?
Hahahah... nechte mě se smát.
Můj názor.
Prosinec je sám o sobě kouzelný.
A pro mne byla vždycky muka dívat se ve stejnou roční dobu na ohrané pohádky v televizi, když mě čumění na nějakou bednu a je jedno, že s obrázkama nudí.
Cukroví pro mě vždycky bylo mučením, kdy jsem měla hromadu výčitek při pohledu na své břicho.
Dárky pro mě byly vždycky mučením, při kterém jsem panikařila, ze ztrácejícího času na výběr dárku pro své blízké. Když nedostávám kapesné, brigády nejsou. A ještě hrát, jak jsem šťastná, když něco dostanu, protože jsem ten typ člověka, který nedokáže vyjádřit své pocity.
Možná, že tohle je ten důvod. Ne, je to jen obměna. Těšívala jsem se na ně. Ale nechci žádný dárky. Nechci jíst sladké. Nechci být v tom presu, jako všichni okolo. To nejsou vánoce. To je šaškárna.
Jak říká Metteorwa,
"pac a pěstí".
Srdce v hrsti.

Pěkný svátky vám všem.
A díky, že jste jim tam oddaní, protože kdybych nemohla mít aspoň ty prázdniny, myslím, že z docházení do školy v tom chladu by mě asi kleplo.
Peace!
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.